Stowarzyszenie Żeglarskie Samoster

Quo vadimus nautae? Quocumque ventis et undis agimur...

Jak wrócimy opowiemy wam... - Archiwum spotkań 2010/2011

Likwidacja tawerny "Tuż za Horyzontem" spowodowała, że musieliśmy przenieść się z poniedziałkowymi pogadankami w nowe miejsce.

Przyjęła nas pod swój dach Tawerna Żeglarska "Korsarz" Tawerna "Korsarz" i od 10 stycznia 2011 nasze spotkania będą odbywały się właśnie tam.

W związku z przejściowymi problemami technicznymi, strona nie działa prawidłowo - PRZEPRASZAMY.Wojtek Zientara o greckich przypadkach

11 kwietnia, g. 19:30

W dniu dzisiejszym, w gościnnej tawernie Korsarz, znany wszystkim bardzo dobrze nasz kolega, kapitan Wojtek Zientara opowie o greckich portach Zatoki Sarońskiej.
Wkrótce nasza grecka majówka dlatego Wojtek przygotował dla nas locje greckich wód w okolicach Aten.
Zapraszamy wszystkich, którzy planują w najbliższym czasie rejsy po tym akwenie.

Obecność obowiązkowa.Jerzy Wąsowicz - znów u nas

04 kwietnia, g. 19:30

W najbliższy poniedziałek gościmy w tawernie Korsarz znanego wszystkim żeglarza, armatora i kapitana słynnego jachtu Antica, autora książki " Antica spełnione marzenia"- Jerzego Wąsowicza. Jurek opowie o specyfice pływania dużym drewnianym jachtem. Ponieważ w tym roku mija 20 lecie wypraw Antici przypomni historię wypraw. Jurek opowie o warunkach żeglowania po Patagonii w kontekście ostatniego wypadku. Także wpuścić słuchaczy trochę w "kanał" tz opowie o ciekawostkach żeglowania po kanałach Gotta i Kaledońskim. I najważniejsze powie o planach na ten rok i o książce "Prawdziwe Wyzwanie", która jest już napisana i jest w redakcji.

Zapraszamy, bo będzie się działo.Wokół Zelandii - Waldemar Ufnalski & Ewa Dziduszko

28 marca, g. 19:30

28 marca do gościnnej tawerny Korsarz Stowarzyszenie Samoster zaprosiło Waldemara Ufnalskiego, który wraz z Ewą Dziduszko jest laureatem nagrody Magazynu Sportów Wodnych „Żagle”, za rejs jachtem „Ewa 3”.

Żeglarze wyruszyli ze Szczecina przez Rugię, wokół duńskiej Zelandii i z powrotem do Szczecina. Dokładny opis zamieszczony był w marcowym numerze „Żagli”. Wyjątkowy w tym pełnomorskim rejsie był jacht, Antila 22, pierwotnie przeznaczony raczej na wyprawy mazurskie, ale para skipperów wzięła sobie do serca nawoływania propagatora morskiej żeglugi, Jerzego Kulińskiego pod hasłem „małym jachtem na morze” i już planują kolejne wyprawy.

Zapraszamy wszystkich, którzy planują podobne wyprawy.
Robert Hoffman

21 marca, g. 19:30

W kolejny poniedziałek naszym gościem w tawernie Korsarz będzie Robert Hoffman - artysta plastyk, żeglarz, projektant małych nietypowych jachtów, a także rolnik, znany też na forach żeglarskich jako "robhosailor". Opowie o budowie swojej sklejkowej kanadyjki BETH "YuanFen", o swoich pierwszych doświadczeniach i o związanych z nią planach na przyszłość.

Przy tej okazji przybliży mniej u nas znane i egzotyczne typy ożaglowania, opowie o projektowaniu i budowie małych i prostych łódek żaglowych i o możliwościach rejsów nimi po wodach mniej, lub bardziej otwartych.

Czytelnicy forum zegluj.net znają wypowiedzi Roberta - ich lektura prowadzi do wniosku, że na spotkaniu osobistym będzie z pewnością ciekawie.

Zapraszamy
Kuba Bałaban

14 marca, g. 1930

W najbliższe samosterowe poniedziałkowe spotkanie w Korsarzu naszym gościem będzie Kuba Bałaban - ratownik medyczny i żeglarz.
Opowie nam, tak w pigułce, o najważniejszych dla nas sprawach związanych z pierwszą pomocą na wodzie.
Po pierwsze profilaktyka, czyli jak starać się nie dopuścić do wypadku na jachcie.

Będzie też o tym, jak powinna wyglądać nasza apteczka. Również o roli skippera w trakcie działań ratowniczych oraz współpracować z zespołami ratowniczymi.
Kuba powie o problematyce związanej ze stosowaniem farmakoterapii na jachcie. A także o kilku jeszcze sprawach związanych z pierwszą pomocą na jachcie.

O tym jak fajnie opowiada Kuba, wiedzą koledzy, którzy byli na szkoleniach przez Niego prowadzonych. Przypomnę, że Kuba jest także żeglarzem, tak samo jak my.

Zapraszam, ale obecność obowiązkowa.
Na Bornholm

07 marca, g. 1930

W najbliższy poniedziałek spotkanie ze Sławkiem Egertem, znanym na forach żeglarskich jako Elektryczny.
Sławek opowie o bałtyckim rejsie dwoma niewielkimi jachtami, szwedzkimi Albinami Viggen, który odbył wraz z kolegami w zeszłym roku. Ważna informacja, dla tych którzy planują swój pierwszy bałtycki rejs: Sławek i jego koledzy byli pierwszy raz w życiu jachtem w morzu, trzy spośród 7 osób posiadały wyłącznie uprawnienia żeglarzy jachtowych (powinny być co najmniej sterników). Cztery osoby spośród obu załóg zaczęły praktycznie przygodę z żaglami i odważyły się wypłynąć w taki dziewiczy rejs.
Sławek i jego koledzy podzielą się z nami praktycznymi radami, jak przygotować się do takiego rejsu, a także przekażą nam wrażenia morskich nowicjuszy. Warto posłuchać, bo chcieć, znaczy móc.
Zapraszamy

Informacje i zdjęcia z tego rejsu były zamieszczane w 7 odcinkach na forum żeglarskim zegluj.net w dziale Opowiadania, relacje, nasze żeglarskie podróże, od 29 sierpnia 2010.
Seszele i Selvanges

28 lutego, g. 1930

W najbliższy poniedziałek opowiadać będzie Małgosia Talar, wspólniczka Akademii Talar Sisters.

Duże pomimo młodego wieku doświadczenie Gosi, w tym udział w rejsie dookoła świata dwóch Mantr, zorganizowanym przez Andrzeja Armińskiego, oraz organizacja wielu rejsów w ramach swojej Akademii budzi uznanie, więc należy spodziewać się ciekawej prelekcji.
Zapraszamy

Informacje i zdjęcia Gosi znajdziecie na stronie : Akademii Talar Sisters
Bliski wschód

21 lutego, g. 1930

W najbliższy poniedziałek opowiadać będzie Marek Tereszewski, znany na żeglarskich forach internetowych jako Jeanneau. Marek opowie o problemach, z jakimi mogą się spotkać żeglarze pływający w rejonach Bliskiego Wschodu.

Wiadomości są z pierwszej ręki, bo Marek pływał w rejsach po wodach Turcji, Syrii, Libanu, Izraela, Egiptu.

Informacje i zdjęcia Marka znajdziecie na stronie : stronie Marka
a także na Facebooku S/Y KATE.

Poniedziałki w Korsarzu

Poleć stronę innym

Ranking stron żeglarskich

Reklama

Druk 3D Warszawa - sklep.12a.pl


Hosting: www.olek.waw.pl | Mapa serwisu | Admin