Stowarzyszenie Żeglarskie Samoster

Quo vadimus nautae? Quocumque ventis et undis agimur...

Konferencja Bezpieczeństwa - dla poprawy bezpieczeństwa, czy dla realizacji innych... celów PZŻ?

Od dłuższego już czasu dochodziły z różnych stron sygnały o zamiarze zorganizowania przez Polski Związek Żeglarski konferencji poświęconej omówieniu skutków sierpniowej mazurskiej wichury i sformułowania wynikających z tragicznych następstw tej wichury wniosków w zakresie poprawy bezpieczeństwa żeglujących na Mazurach. Niestety ani oficjalna strona PZŻ, ani inne źródła nie podawały terminu przeprowadzenia tej konferencji.

Takie "utajnienie" ważnego przecież dla żeglarskiego środowiska zdarzenia nasunęło niejednemu myśl, iż przy okazji takiej konferencji PZŻ-owski beton zechce przeforsować wnioski ukierunkowane na zawrócenie biegu historii, tj cofnięcie pozytywnych zmian wprowadzonych w ustawodawstwie w bieżącym roku.

Takie podejrzenie nie jest pozbawione podstaw - każdy pamięta wrzawę medialną podniesioną po tragedii, w której wielokrotnie powtarzała się myśl, że to liberalizacja przepisów spowodowała mazurską tragedię. Kto podsuwał takie tezy dziennikarzom wiemy. Wiemy też, że wielokrotnie podkreślany przez różnych zderzaków i genseków związek zwiększenia do 7,5 m limitu obowiązku patentowego z wydarzeniami w dniu 21 sierpnia to zwykłe kłamstwo, ponieważ zmiana ta wchodzi w życie dopiero w nadchodzącym roku.

Aby zatem przeciwdziałać możliwemu przebiegowi konferencji, szczególnie w zakresie formułowania wniosków sprężyliśmy się i dzięki pomocy życzliwych ludzi, którym leży na sercu rozwój żeglarstwa, a nie ciepłe synekury na związkowych posadkach przeglądowo - rejestracyjno - egzaminacyjnych, poznaliśmy treść zaproszenia na planowaną konferencję, a następnie w dniu dzisiejszym wysłaliśmy na dwa adresy e-mailowe, oraz na wszelki wypadek również faksem oficjalne zgłoszenie udziału naszego przedstawiciela. Oto ono:

Warszawa, 2007-12-04

Polski Związek Żeglarski

ul. Chocimska 14

00-791 Warszawa

Szanowni Państwo

W nawiązaniu do wystosowanego przez Państwa w imieniu m. in. Wojewody Warmińsko-Mazurskiego zaproszenia, działając w oparciu o § 4 ust. 4 Statutu naszego Stowarzyszenia, niniejszym zgłaszam udział naszego przedstawiciela w Konferencji Bezpieczeństwa, która odbędzie się w dniu 12 grudnia br. w Mikołajkach.

Stowarzyszenie Żeglarskie „Samoster” na omawianej Konferencji będzie reprezentować mgr inż. Mariusz Główka, MCA/RYA Yachtmaster Offshore. Jednocześnie zgłaszam naszego przedstawiciela jako uczestnika zespołu opracowującego wnioski z Konferencji.

Z uwagi na krótki okres czasu pozostający do terminu Konferencji uprzejmie proszę o potwierdzenie przyjęcia naszego zgłoszenia.

z żeglarskim pozdrowieniem

Andrzej Kapłan

Prezes

Stowarzyszenia Żeglarskiego „Samoster”

[ 04-12-2007, dodał: AIKI godz. 17:00]


Było

Poleć stronę innym

Ranking stron żeglarskich

Reklama

Druk 3D Warszawa - sklep.12a.pl


Hosting: www.olek.waw.pl | Mapa serwisu | Admin