Stowarzyszenie Żeglarskie Samoster

Quo vadimus nautae? Quocumque ventis et undis agimur...

Pilnie piszemy do posłów - 7,5 metra odpowiedzialności

Z dziesiejszego (14-04-2005) posiedzenia: języczkiem u wagi powinny być głosy posłów UP i PSL. Głosowanie już jutro rano! Kto ma chęć, niech wyśle maila na podane niżej adresy mailowe posłów tych 2 Klubow poselskich, z apelem o przyjęcie poprawek Senatu, bo przecież żeglarstwo naprawdę nie jest sportem niebezpiecznym. Moze otworzą poczte rano i (wielkie) może kilku/nastu z nich zaglosuje za... Walczyc trzeba :)))

Wysyłają się ukryte kopie, czyli tak, jakby do każdego wysyłać osobno. Pamiętajcie o solidnym podpisie.

Własne teksty mile widziane, ale...

Panie Pośle,

Proszę w głosowaniu nad uchwałą Senatu w sprawie poprawek do Ustawy o zmianie ustawy o kulturze fizycznej i ustawy o żegludze śródlądowej o przyjęcie ich. Epatuje się Pana tym, że jacht o dł. ponad 5m waży dwie tony, ale zapomina dodać, że bez wysiłku można go zatrzymać jedną ręką. Wszystkie kraje "starej" Unii Europejskiej mają znacznie większe limity długości jachtów, na które nie trzeba żadnych uprawnień (np. Szwecja do 12m), a niektóre wręcz nie mają żadnych, nie wynikających wprost z innych przepisów! Wtedy limitem jest do 24m długości bez żadnych "patentów"! To, że żeglarstwo jest "sportem niebezpiecznym" jest mitem rozgłaszanym przez nieliczną garstkę działaczy bezpośrednio zainteresowanych finansowo w tworzeniu monopolu. W całym zeszłym roku przy uprawianiu żeglarstwa zginęły 3 (trzy!) osoby, w tym dwie porażone prądem.

Jeszcze raz proszę Pana o wzięcie tych informacji pod uwagę

Albo:

Panie Pośle,

Proszę o przyjęcie uchwalonych przez Senat RP zmian do Ustawy o zmianie ustawy o kulturze fizycznej i ustawy o żegludze śródlądowej, dotyczących wielkości jachtów, które można prowadzić bez patentów, oraz zwiększenia limitu długości jachtów, które nie podlegają rejestracji (poprawki 8 oraz 12) Ufam, że weźmie Pan jednak pod uwagę, że dotychczasowy, wieloletni już okres braku obowiązku rejestracji udowodnił jego zbędność, jak również, że zwolnienie niegdyś z obowiązku posiadania "patentu" na prowadzenie łodzi o pow. żagla do 10m2 nie spowodowało żadnych złych następstw. Żeglarstwo naprawdę nie jest "sportem niebezpiecznym"!

Zobacz też:


Było

Poleć stronę innym

Ranking stron żeglarskich

Reklama

Druk 3D Warszawa - sklep.12a.pl


Hosting: www.olek.waw.pl | Mapa serwisu | Admin