Stowarzyszenie Żeglarskie Samoster

Quo vadimus nautae? Quocumque ventis et undis agimur...

Ktoś nam szyje... buty? - projekty rozporządzeń Ministerstwa Sportu

W ubiegły piątek pojawiły się na stronie Ministerstwa sportu projekty rozporządzeń o rejestracji i o przeglądach. W uzasadnieniach do obu tych rozporządzeń, w części „Ocena skutków regulacji” podana została informacja o tym, że rozporządzenia konsultowano m.in. z TŻ Bryfok i SŻ Samoster. W związku z powyższym czuję się zobowiązany do poinformowania wszystkich zainteresowanych, że:

  1. Obecnie opublikowana (patrz Pliki do pobrania) wersja projektu nie była konsultowana z SŻ Samoster.

  2. W 2005 roku SŻ Samoster otrzymało projekty rozporządzeń MENiS w sprawie trybu rejestracji (17.08) i przeglądów technicznych (18.08). Ponieważ jednobrzmiącej treści dokumenty otrzymało Towarzystwo Żeglarskie "Bryfok", z którym nasze Stowarzyszenie ściśle współpracuje, zostało uzgodnione, że odpowiedź – również w imieniu SŻ Samoster opracuje i prześle do ministerstwa TŻ Bryfok. Taka odpowiedź została wysłana, o czym pisaliśmy wcześniej - patrz Przeglądy i rejestracje. Znajdują się tam zarówno projekty MENiS, jak i odpowiedź TŻ Bryfok.

  3. Powyższe uwagi wniesione przez TŻ Bryfok, a przygotowane we współpracy z SŻ Samoster i pozostałych organizacji żeglarskich nie zostały w żaden sposób uwzględnione w aktualnym projekcie. Publikowana obecnie wersja projektu nie uzyskała żadnej akceptacji SZ Samoster. Przeciwnie, w naszej opinii jest on zły merytorycznie i wadliwy legislacyjnie, w związku z czym nie powinien w żadnym wypadku wejść w życie.

Ponieważ informacja o konsultacjach pochodzi z Ministerstwa Sportu, tzn. z organu, który nie przysyłał nam żadnych materiałów w omawianym zakresie, zostaną podjęte działania w celu wyjaśnienia tej sytuacji.

Prezes Stowarzyszenia Żeglarskiego "Samoster"
Andrzej Kapłan

Pliki do pobrania

Zobacz też

[ 19-03-2006, dodał: Cypis ]


Było

Poleć stronę innym

Ranking stron żeglarskich

Reklama

Druk 3D Warszawa - sklep.12a.pl


Hosting: www.olek.waw.pl | Mapa serwisu | Admin