Stowarzyszenie Żeglarskie Samoster

Quo vadimus nautae? Quocumque ventis et undis agimur...

Hajda na Słupsk - wkład PFZ do rozmów w UM Słupsk

Opublikowane niedawno projekty zarządzeń porządkowych Urzędów Morskich oprócz gromów, które spadły na głowy autorów i dyskusji dały przynajmniej dwa pozytywne rezultaty:

  • zaproszenie do MGM przez Ministra Wiecheckiego; i
  • zaproszenie do Urzędu Morskiego w Słupsku na spotkanie w dniu 22 marca br.

Podczas spotkania w Ministerstwie Spotkanie z ministrem Wiecheckim nasi przedstawiciele zostali poproszeni o przedstawienie konkretnych propozycji rozwiązań, które zmniejszając zbędne obciążenia żeglarzy ułatwią im decyzję o powrocie pod polską banderę.

I oto na strone PFŻ możecie znaleźć przygotowaną propozycję, z którą nasi (m. in. PFŻ i Samosteru) przedstawiciele pojadą do Słupska: Propozycja.

Uważna lektura przedstawionej propozycji pozwala dojść do wniosku, że jej zaakceptowanie przez administrację może stanowić milowy krok na drodze do pełnej liberalizacji żeglarstwa np. na wzór szwedzki.

Pamiętając, że od tzw. "notatki słupskiej" rozpoczęło się stopniowe zmniejszanie rygorów w morskim żeglowaniu Polaków pozostaje życzyć nam wszystkim aby rezultaty osiągnięte 22 marca w Słupsku zadowoliły wszystkich zainteresowanych.

Zobacz też:

[ 19-03-2007, dodał: AIKI ]


Było

Poleć stronę innym

Ranking stron żeglarskich

Reklama

Druk 3D Warszawa - sklep.12a.pl


Hosting: www.olek.waw.pl | Mapa serwisu | Admin