Stowarzyszenie Żeglarskie Samoster

Quo vadimus nautae? Quocumque ventis et undis agimur...

Razem na Senat RP

W dniach 31 maja - 01 czerwca, podczas posiedzenia Senatu Najjaśniejszej będzie rozpatrywana ustawa likwidująca obowiązkowość przeglądów technicznych jachtów na śródlądziu oraz obowiązkową rejestrację jachtów do 12 m długości.

Ponieważ takie rozwiązanie z pewnością nie cieszy jedynie słusznego związku można oczekiwać akcji w celu zablokowania bądź skorygowania w dół uchwalonych w Sejmie zapisów.

Dlatego nasze stowarzyszenie wystosowało wczoraj do Senatorów pisma z prośbą o przyjęcie ustawy, ale aby nie pozostać w osamotnieniu prosimy wszystkich naszych sympatyków jak również inne osoby zainteresowane o wysyłanie do Senatorów maili z poparciem dla projektu ustawy sejmowej.

Listę Senatorów znajdziecie tutaj a tekst wystąpienia proponujemy następujący:

Szanowny Panie Senatorze/Pani Senator

W dniach 10-11.05.2007 r w Sejmie był rozpatrywany poselski projekt "Ustawy o nowelizacji ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o Żegludze Śródlądowej" . Projekt ten został przez Sejm przyjęty zdecydowaną większością głosów – 387 za na 395 głosujących.

Przyjęty przez Sejm projekt ustawy wprowadza uproszczenie obowiązujących dotychczas procedur oraz zmniejsza obowiązkowe obciążenia finansowe jakie muszą ponosić żeglarze i został z dużym zadowoleniem przez nich przyjęty .

Nie bez znaczenia jest też fakt że dzięki temu projektowi zbliżyliśmy się w kwestii rejestracji i przeglądów rekreacyjnych jednostek pływających do standardów obowiązujących w krajach Unii Europejskiej.

Szanowny Panie Senatorze/Pani Senator, zwracam się z prośbą o poparcie dla skierowanego do Senatu projektu ustawy – druk senacki 441, oraz takiego działania aby projekt ustawy został przez Senat przyjęty. Przyjęcie przez Senat projektu ustawy na najbliższym posiedzeniu jest ważne gdyż sezon żeglarski już się rozpoczął.

Z wyrazami uszanowania

Aby takie wystąpienie było uznane za autentyczne konieczne jest jego podpisanie imieniem i nazwiskiem, a i podanie adresu jest jak najbardziej wskazane.

Oczywiście każdy może napisać własny tekst - różnorodność też z pewnością nie zaszkodzi.

Jednocześnie informuję, że są prowadzone prace zmierzające do automatyzacji wysyłanie poparcia dla ustawy. Zaglądajcie na grupę dyskusyjną - nie omieszkamy powiadomić o uruchomieniu formatki.

Zobacz też:

[ 25-05-2007, dodał: AIKI ]


Było

Poleć stronę innym

Ranking stron żeglarskich

Reklama

Druk 3D Warszawa - sklep.12a.pl


Hosting: www.olek.waw.pl | Mapa serwisu | Admin