Stowarzyszenie Żeglarskie Samoster

Quo vadimus nautae? Quocumque ventis et undis agimur...

Prezydent - ostatni szczebel - NIE obowiązkowi rejestracji i przeglądów

W związku z wynikami piątkowego głosowania nad poprawkami Senatu, nowelizacja ustawy o żegludze śródlądowej wejdzie w życie po podpisaniu przez Prezydenta. Aby ułatwić decyzję o podpisaniu przygotowaliśmy i wysłaliśmy pismo o treści jak niżej:

Samoster do Prezydenta RP

Warszawa, 2007-06-18

Szanowny Pan Lech Kaczyński
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
00-902 Warszawa
ul. Wiejska 10

Szanowny Panie Prezydencie

W maju bieżącego roku, z inicjatywy grupy posłów koalicji została prawie jednogłośnie (387 na 396 głosujących) uchwalona, a w dniu 16 czerwca po rozpatrzeniu poprawek Senatu RP – zatwierdzona Ustawa o zmianie ustawy o żegludze śródlądowej. Nowa regulacja zmienia dotychczas obowiązujące, najbardziej restrykcyjne w Europie przepisy regulujące sprawy rejestracji służącego do rekreacji sprzętu pływającego, zbliżając polskie regulacje do standardów od lat obowiązujących w innych krajach, oraz zmniejsza obciążenia finansowe osób, które wypoczywają pod żaglami. Jednocześnie omawiana ustawa znacząco osłabia monopolistyczną pozycję Polskiego Związku Żeglarskiego, który od lat pięćdziesiątych utrzymuje pozycję nadzorcy polskiego żeglarstwa i będąc jednocześnie enklawą wywodzących się z poprzedniego systemu politycznego działaczy działa na szkodę tych, których interesów powinien bronić – zwykłych żeglarzy. Należy dodać, że PZŻ skupiając w swych szeregach nieco ponad 40 tysięcy członków rości sobie pretensje do reprezentowania wszystkich uprawiających żeglarstwo, w tym również rekreacyjne, które doskonale może się obyć bez centralnego zarządcy.

Przedstawiając powyższe, a także mając na uwadze fakt, że sezon żeglarski już się rozpoczął Stowarzyszenie Żeglarskie „Samoster” zwraca się do Pana Prezydenta z prośbą o pilne podpisanie omawianej ustawy – nowelizacji.

Z wyrazami szacunku i z żeglarskim pozdrowieniem

Andrzej Kapłan

Prezes SŻ Samoster

Ty tez napisz!

Zachęcam wszystkich do wysłania mailem na adres: listy@prezydent.pl lub pocztą na adres jak w naszym piśmie własnych listów w sprawie podpisania nowelizacji. To już ostatni wysiłek, więc warto go podjąć!

Na treść listu i dowolne jego przeróbki pełny copywright. Leniwym proponujemy wysłanie poparcia dla naszej prośby.

Nie zapomnijcie podpisać się imieniem i nazwiskiem. Do dzieła!

Zobacz też:

[ 18-07-2007, dodał: AIKI ]


Było

Poleć stronę innym

Ranking stron żeglarskich

Reklama

Druk 3D Warszawa - sklep.12a.pl


Hosting: www.olek.waw.pl | Mapa serwisu | Admin