Stowarzyszenie Żeglarskie Samoster

Quo vadimus nautae? Quocumque ventis et undis agimur...

Bezpatencie - imperium kontratakuje

Jeszcze nie ochłonęliśmy po sensacyjnym wyniku głosowania w Sejmie poprawki zwiększającej bezpatencie do 7,5 m, prawda? No to coś na ostudzenie...

Poniżej treść informacji wysłanej z centrali na Chocimskiej do okręgów. Niby informacyjna, ale podanie w niej miejsca, gdzie można znaleźć adresy do Posłów i Senatorów jednoznacznie wskazuje, iż jest to zawoalowane polecenie mobilizacji "działaczy" do wysyłania protestów

Jak widać nasz przeciwnik nie popuści do końca... Ale szczęśliwie w PZŻ są jeszcze osoby uczciwe, rozumiejące rolę związku żeglarskiego inaczej niż zarząd i wypączkowane wokół niego różnorodne komisje, zespoły nadzoru technicznego itd. Przypuszczam, że to właśnie dzięki komuś takiemu trafiła na widok publiczny treść podpisanej przez genseka informacji.

Uprzejmie informuję, że przed chwilą na wniosek posłów LPR Sejm uchwalił zmianę ustawy o kulturze fizycznej, która zezwala na żeglugę jachtami żaglowymi do 7.5 metra długości bez patentu (dotychczas 5 metrów). Żeby zmiana zaczęła obowiązywać, ustawa musi zostać bez poprawek przejęta przez Senat i nie może zostać zawetowana przez Prezydenta - no i na koniec opublikowana. Cały ten proces może się zakończyć jeszcze w tym sezonie.

Poprawka ta była zgłaszana podczas kolejnych obrad Sejmowej Komisji KF i S przez posła LPR i nie została ani razu przyjęta. Jednak podczas plenarnego posiedzenia - tak.

Posiedzenie Senatu planowane jest na najbliższą środę. Adresy e-mailowe Senatorów na stronie Senat RP, skrytki pocztowe dostępne w siedzibie Senatu.

Na publikację czeka ustawa o żegludze śródlądowej, zwalniająca z obowiązku rejestracji i przeglądów technicznych żaglowe jachty śródlądowe do 12 metrów długości.

Zbigniew Stosio

Sekretarz Generalny

Zobacz też:

[ 06-07-2007, dodał: AIKI ]


Było

Poleć stronę innym

Ranking stron żeglarskich

Reklama

Druk 3D Warszawa - sklep.12a.pl


Hosting: www.olek.waw.pl | Mapa serwisu | Admin